Výber medzi jednorazovými nitrilovými rukavicami a latexovými rukavicami

Výber medzi jednorazovými nitrilovými rukavicami a latexovými rukavicami

Ako sa človek rozhodne pri výbere jednorazových rukavíc, ktorý typ použije? Čo sa týka zamerania sa iba na jednu bežnú situáciu, čo zahŕňa rozhodnutie o tom, či použiť nitrilové rukavice alebo latexové rukavice, bežné typy používané v lekárstve a pri manipulácii s chemikáliami?

Nitrilové a latexové rukavice sú k dispozícii v rôznych stupňoch hrúbky, práškové alebo nepudrované a sterilné alebo nesterilné. Nitrilové rukavice sú vyrobené zo syntetického kaučuku, zatiaľ čo latex sú vyrobené z prírodného kaučuku. Kvalitné nepoškodené nitrilové rukavice a latexové rukavice poskytujú rovnocennú bariérovú ochranu pred nebezpečnými látkami, ako sú patogény prenášané krvou. Kde sú rozdiely a ako ovplyvňujú výber?

Vaše rukavice musia dobre sedieť a cítiť sa pohodlne. Latexové rukavice majú vysokú elasticitu a pamäť, takže užívateľovi zvyčajne dobre padnú do rúk všetkých hrúbok. Nitrilové rukavice sa môžu naopak líšiť v mäkkosti a pružnosti. Niektoré sú pohodlné a dobre sedia; niektoré sú tuhé a nie pružné.

Mnoho pracovníkov však musí pracovať v prostredí bez obsahu latexu, aby chránili ostatných alebo sú sami alergickí na tento typ gumy. Pri takmer univerzálnom uplatňovaní najlepších bezpečnostných postupov sa alergia na latex stala vážnym problémom, najmä v zdravotníckom priemysle, kde je kontakt s pokožkou stálym faktorom. Ak sa jedná o citlivosť na latex, úplne sa týmto typom výrobkov vyhnite a používajte iba iné ako latexové rukavice, napríklad nitril. Ak sa rozhodnete používať latexové rukavice, používajte iba latexové rukavice bez prášku so zníženým obsahom bielkovín.

Na druhej strane, ak trpíte precitlivenosťou na chemikálie typu IV, prechod z latexových rukavíc na iný typ jednorazových rukavíc nemusí situáciu zmierniť, pretože tieto chemikálie sa pridávajú pri výrobe všetkých druhov rukavíc. V takom prípade môžu byť jediným riešením rukavice s podšívkou, a to iba pri opatrnom používaní.

Nitrilové rukavice

Aspoň v jednej štúdii boli jednorazové rukavice vyrobené z prírodného kaučuku mierne lepšie testované na obratnosť „s jemnými prstami“; ale nitril aj latex skórovali rovnako pri úlohách vyžadujúcich veľkú obratnosť. Nitrilové rukavice boli v porovnaní s latexovými rukavicami testované ako odolnejšie voči prepichnutiu (napríklad z ihiel). A na rozdiel od latexu sa nitrilové rukavice pri prepichovaní štiepia, čo užívateľovi poskytuje rýchle informácie o možnom biologickom nebezpečenstve alebo chemickej kontaminácii.

Nakoniec je potrebné vziať do úvahy náklady a kvalitu. Latexové jednorazové rukavice sú všeobecne veľmi dostupné. Nitrilové jednorazové rukavice sú zvyčajne nákladnejšie. Mali by ste si kúpiť najlacnejšie rukavice, ktoré nájdete, ale neustále sa obávajte, či sa vám budú trhať, trhať a vytvárať dierky, alebo by ste si mali zvoliť drahšie rukavice s nižším rizikom zlyhania? Je zrejmé, že pre svoju jedinečnú situáciu sa musíte rozhodnúť, aké sú prijateľné štandardy kvality, a potom nájsť najlepšiu hodnotu, ktorú môžete získať.

Výber medzi jednorazovými nitrilovými rukavicami a jednorazovými latexovými rukavicami

Dnes je na trhu veľa druhov jednorazových rukavíc a pri rozhodovaní o tom, ktoré z nich je najlepšie použiť, môže byť dosť náročné. Niektoré z najbežnejších typov rukavíc sú vyrobené z nitrilu a latexu a používajú sa v mnohých priemyselných odvetviach vrátane mediálneho a chemického priemyslu.

Latexové a nitrilové jednorazové rukavice sú k dispozícii v rôznych hrúbkach a dajú sa kúpiť práškové a nepudrované a nesterilné a sterilné. Latexové rukavice sú vyrobené z prírodného kaučuku, zatiaľ čo nitrilové rukavice sú vyrobené zo syntetického kaučuku. Pri nákupe jednorazových rukavíc je dôležité zvoliť najvyššiu kvalitu a zabezpečiť, aby nedošlo k poškodeniu vašich rukavíc pri preprave alebo výrobe. To je obzvlášť dôležité, ak sa majú rukavice nosiť ako ochranná bariéra proti patogénom prenášaným krvou alebo nebezpečným chemikáliám.

Rukavice sa musia cítiť pohodlne a musia dobre sedieť. Na latexových jednorazových rukaviciach je skvelé to, že užívateľovi veľmi dobre padnú do ruky a majú vysokú pružnosť. Pohodlie a pružnosť nitrilových rukavíc sa môže líšiť a naozaj stojí za to minúť trochu viac na mäkšie a pružnejšie typy.

Jedným problémom, ktorý majú u niektorých ľudí latexové rukavice, je alergická reakcia. Ak sú vaši pracovníci alergickí na latex, musia im byť dodané alternatívy bez obsahu latexu. Nitrilové alebo práškové latexové rukavice sú zvyčajne dobrou alternatívou a zaistia, aby vaša pracovná sila mohla vykonávať svoje úlohy v úplnom pohodlí.

Ďalším problémom, ktorý treba brať do úvahy pri výbere jednorazových rukavíc, je zručnosť prstov - to je to, ako ľahko sa môže ruka a prsty pri používaní rukavíc pohybovať. V testoch dosiahli nitrilové a latexové rukavice rovnako dobré skóre, hoci nitrilové rukavice sú zvyčajne odolnejšie voči poškodeniu ihlou a inými ostrými nástrojmi. Ďalšou výhodou je, že na rozdiel od latexu sa nitrilové rukavice pri poškodení štiepia a okamžite upozorňujú nositeľa.

Samozrejme, náklady sú ďalšie starosti pre tých, ktorí sú zodpovední za nákup jednorazových rukavíc, takže sa pozrime na cenové rozdiely medzi nitrilom a latexom. Latexové rukavice sú zvyčajne cenovo dostupnejšie ako nitrilové rukavice, ale záleží to od typu rukavíc, ktoré kupujete, a od miesta, kde ich kupujete. Mali by ste si kúpiť lacnejšie rukavice, pretože sú cenovo dostupnejšie a potrebujete ich vo veľkých množstvách? Alebo by ste si mali kúpiť o niečo drahšie a odolnejšie nitrilové rukavice? Pri nákupe jednorazových rukavíc je zjavnou obavou bezpečnosť a keď sú problémom zdravotné riziká, mali by ste vždy hľadať najlepšie rukavice, aké si môžete dovoliť. Nákupom online by ste mali byť schopní nájsť dobrú ponuku jednorazových rukavíc bez ohľadu na to, aký typ si vyberiete.